fiba mavişehir evleri
konut
işveren
fiba gyo

inşaat alanı
122.000 m²

detay

 

İzmir Mavişehir’de 38 dönüm arsa üzerinde 7 adet blok ve bu bloklarda çözülen 624 adet konut bulunan projenin tasarımı  bölgenin karakteristik özellikleri ve günümüz insanının konfor tanımları dikkate alınarak gerçekleştirildi.
Projede, 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 olmak üzere, farklı ihtiyaçlara cevap verebilecek, fonksiyonel tasarım ile maksimum kullanım alanlarının sunulduğu 90 m² ile 218 m² arasında değişen daireler tasarlandı.
Bölgeye farklı bir soluk getirmesi planlanan projede; çevreye duyarlılığın ön planda tutulmasının göstergesi olarak, yeşil alanları arttırma ve konut sahiplerine modern bir anlayış içerisinde, güvenli ve dış koşullardan etkilenmeyerek araçları park edebilme imkanı sunmak amacı ile projenin otopark ihtiyacının %70 - %80’i kapalı otopark ile çözüldü.
Günümüz insanının sosyal ihtiyaçlarını karşılayacak açık ve kapalı spor alanları, yüzme havuzları, süs havuzları, yürüyüş parkurları, dinlenme alanları, çocuk oyun alanları ise doğa ile bütünleşik peyzaj uygulamalarının içerisinde konumlandırıldı.